wtorek, 6 maja 2014

Happening za nami

Happening z okazji Dnia Flagi odbył się 2 maja na Placu Wyzwolenia. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Radę Programową działającą przy Hufcu Nowa Sól.
W wydarzeniu wzięli mieszkańcy Nowej Soli i okolic. Najliczniejszą grupę stanowiły dzieci, dla których ten dzień był nie tylko dobrą zabawą, ale również okazją do zdobycia wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. 
Harcerki i harcerze przygotowali szereg atrakcji takich jak tworzenie biało czerwonych zwierząt z balonów, quiz patriotyczny dla dzieci, młodzieży i dorosłych, gry i zabawy integracyjne. Podczas happeningu można było również pomalować twarz w barwy narodowe, być uczestnikiem tworzenia wielkiej mapy Polski, na której uczestnicy zaznaczali za pomocą małych flag obszary, z którymi czują się szczególnie związani. Dla każdego kto zdecydował się wziąć udział we wszystkich konkurencjach przygotowane były drobne upominki. Uczestnicy mogli nauczyć się, jak zrobić biało-czerwoną bransoletkę, odcisnąć dłoń na pamiątkowym materiale, zapisać w uroczysty sposób za co kochają swoją ojczyznę oraz przypomnieć sobie dokładną treść Mazurka Dąbrowskiego.

Podczas happeningu zostały ogłoszone wyniki konkursu fotograficznego "Z barwami narodowymi w tle", w którym nagrodą główną był tablet. Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują za wszystkie przesłane prace. Niezwykle miło jest widzieć rosnące zainteresowanie tym wydarzeniem, to już IV edycja tego konkursu.
Zwycięzcy:
I miejsce - Aleksandra Barańczak
II miejsce - Emilia Majewska
III miejsce -Bartłomiej Paluch

Happening zakończył się wręczeniem podziękowań dla wszystkich zaangażowanych w przygotowane wydarzenie.

phm. Paulina Pytel - z-ca Komendantki Hufca Nowa Sól serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji happeningu, a tym samym promocji polskiej flagi.