piątek, 2 maja 2014

RELACJA Z TURNIEJU DRUŻYN Z OKAZJI ŚW. JERZEGO

26 kwietnia dzięki udostępnieniu przez Miejski Ośrodek Sport i Rekreacji Orlika przy Stadionie Miejskim odważni harcerze i zuchy mogli stanąć w szranki sportowe podczas Turnieju drużyn, z okazji dnia św. Jerzego patrona harcerzy i skautów.

Początkiem Turnieju było zapoznanie uczestników z legendą w której dzielny rycerz Jerzy ratuje królewnę, córkę króla w królestwie którego Smok pożarł już wszystkie królewny. Gdy królewna była uratowana a Smok został zabity, harcerze wraz z zuchami ruszyli w bój o słodką nagrodę.
Konkurencji było wiele, skoki w workach, bieg z jajkiem na łyżce, toczenie hula hop, wyścigi taczek, bieg na czworaka, strzelanie z łuku, przeciąganie liny, a w przerwie na uczestników czekało drugie śniadanie z piekarni Grabowicz dzięki dobroci jej właścicielki, to wszystko wywołało emocji co niemiara oraz dużo, dużo sportowej rywalizacji.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji rozdaniu dyplomów i słodkich nagród przyszedł czas na zawierzenie się opiece św. Jerzego oraz obrzędowe zakończenie Turnieju.

Organizatorzy Turnieju kadra 26 GZ „Poszukiwacze zieleni”
w osobach :
Ks. phm. Michał Gławdel
dh Katarzyna Śliwińska – Krowiranda

Dziękują Wszystkim uczestnikom:

14 DSH Młode Wilki,
19 DH Tornado,
23 DH Białe Kruki,
PDH Wilcze Płomienie

A także:

Patrykowi Güntherowi
i
Mikołajowi Szkudlarkowi
za pomoc w organizacji Turnieju.

Dziękują rodzicom, którzy dzielnie kibicowali

a przede wszystkim:

Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za udostępnienie obiektu, na którym odbył się Turniej
i
Piekarni Grębowicz za podarowanie słodkich drożdżówek na drugie śniadanie dla uczestników.