czwartek, 28 sierpnia 2014

Letni biwak „Drużyny Pierścienia”

Druhna Małgosia przygotowała niespodziankę na zakończenie wakacji dla swoich harcerzy organizując im dwudniowy biwak w Bytomiu Odrzańskim. Miejsce na biwak użyczyło Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Wodnej „WIR”, zaś pomocą w technicznym przygotowaniu służyli harcerze-wodniacy z 7DSH ”FREGATA” oraz 12 HDW ”BRYG”. Biwak rozpoczął się od samodzielnego rozbicia namiotów wypożyczonych z Komendy Hufca.


Pierwszą atrakcją tegoż biwaku, było pływanie na bytomskim akwenie na łodziach typu canoe, wspólnie z wodniakami naszego Retmanatu.

Drugą atrakcją było pojawienie się nietuzinkowego zjawiska na niebie, jakim było zaobserwowanie dwóch (!) tęczy.
Wieczorową porą przyszedł czas na rozpalenie ogniska, przy którym harcerze spożyli ciepły posiłek, a następnie poddając się urokowi harcerskiego klimatu wszyscy śpiewali przy akompaniamencie gitary, dzięki zaangażowaniu p. Beaty, która specjalnie dojechała na wieczorne śpiewogranie.


Po zachodzie słońca druhna Małgosia odczytała rozkaz specjalny. Siedmioro harcerek i harcerzy przystąpiło do złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego, które przyjął Retman Hufca druh Adam. Dla Justyny, Katarzyny, Pauliny, Joanny, Kamila B. , Kamila G. oraz Marcina było to długo oczekiwane wydarzenie przyjęte przez nich z nieukrywanymi emocjami.