niedziela, 24 kwietnia 2016

IX Rajd Kryptonim Zajączek za nami! :)

W  dniach z 15-16 kwietnia br. w Zespole Szkół w Bytomiu Odrzańskim odbył się coroczny , dziewiąty już rajd harcerski Kryptonim „Zajączek” -  „Porwanie”, którego komendantem był w tym roku pwd. Arkadiusz Starzyński.
Frekwencja jak zawsze dopisała. Udział w rajdzie wzięło ponad dwustu uczestników, a po raz drugi gościł patrol rodzicielski. Za temat tegorocznego rajdu organizatorom posłużył motyw „Gwiezdnych wojen”. Organizatorzy zadbali o wszystkie szczegóły: cała fabuła rajdowa opierała się na pewnych elementach z filmowej sagi. Były zatem misje do wykonania, jak i sprawdzian kreatywności uczestników, którzy musieli przygotować stroje odpowiednie do tematyki rajdu. 
Pomysłowość w doborach przebrań nie miała granic, a po przebyciu dwóch tras rajdu (nocnej i dziennej) na uczestników czekały gorące kiełbaski. 
Pomimo kapryśnej aury i błotnistego terenu na trasach, wszyscy byli zdrowo zmęczeni, ale również zadowoleni.
Organizatorzy (12 Harcerska Drużyna Wodna „BRYG” i 7 Drużyna Starszoharcerska „FREGATA") dziękują patrolom biorącym udział w IX rajdzie Kryptonim „Zajączek” za tak liczną frekwencję. Specjalne podziękowania kieruje do sponsorów za pomoc realizacji przedsięwzięcia. 
Całość zadania dofinansowana była przez Powiat Nowosolski w ramach realizacji zadania publicznego o tym samym tytule.


Więcej zdjęć dostępnych tutaj