wtorek, 22 listopada 2016

Muzyka po raz kolejny połączyła pokolenia

W sobotę, 5 listopada  w Nowosolskim Domu  Kultury  odbył  się  XI Festiwal Piosenki Harcerskiej „Muzyka łączy pokolenia” podczas którego zaprezentowało się 15 drużyn. Łącznie z widzami było nas ponad 300 osób!


Oficjalnego otwarcia przeglądu piosenki harcerskiej, dokonała komendantka hufca hm. Bogumiła Jastrzębska. Festiwal nie miał formy konkursowej, jednak występ wokalny przed tak liczną publicznością dostarczał harcerzom wielu wrażeń.

Dodatkową atrakcją tego muzycznego wydarzenia, było ustanowienie pierwszego hufcowego rekordu gitarowego, gdzie wspólnie zagrano utwór Jimi‘ego Hendrix’a  pt.: „Hey Joe”, w którym wzięło udział 19 osób. Podczas festiwalu nie zabrakło skeczów, przyśpiewek  i pląsów. Festiwal stworzył  harcerzom okazję do zaprezentowania  swoich umiejętności muzycznych  na saksofonie, perkusji czy gitarze basowej. 


Dziękuję zespołowi „The Leyla” działającemu przy CKZiU „Elektryk” za muzyczną oprawę naszego festiwalu, a 7 DSH „FREGATA” i KI „KAPER” za pomoc w realizacji.
Festiwal odbył się dzięki wsparciu realizacji zadania publicznego, przez zarząd  Powiatu Nowosolskiego.
       
pwd. Małgorzata Górna

Więcej zdjęć: