sobota, 25 lutego 2017

Dzień Myśli Braterskiej

Dzień urodzin założyciela ruchu skautowego napawa nas wszystkich przekonaniem, że
idea, która zrodziła się w jego sercu wciąż żyje w każdym z nas. Symbolika płaskiego
węzła przypomina nam, że nasze codzienne relacje powinny być oparte na szczerości,
przyjaźni i solidarności.

W Dniu Myśli Braterskiej życzę nam wszystkim, aby idea braterstwa pozwalała nam
utrzymywać relacje dające radość z bycia harcerzami i poczucie spełnienia. Niech pomaga
nam rozganiać chmury pojawiające się czasami na naszym harcerskim niebie i pozwala,
aby słońce, które na nim jaśnieje ogrzewało nasze serca i dawało motywację do dalszej
pracy nad sobą i na rzecz naszej organizacji.

hm. Bogumiła Jastrzębska

W piątkowe popołudnie 24 lutego 2017 r. instruktorzy i funkcyjni hufca uczestniczyli w spotkaniu z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

Nasz spotkanie rozpoczęliśmy od bardzo ważnej zmiany. W skład pocztu sztandarowego Hufca Nowa Sól ZHP weszły Druhny Wiktoria Frącewicz i Karolina Rygulska.

Uroczystego przekazania szarf dokonały pwd. Oliwia Sytnik oraz pwd. Weronika Wachowicz, które dotychczas pełniły służbę w Poczcie Sztandarowym.

Podczas części oficjalnej wręczono wyróżnienia z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

Listem Pochwalnym Naczelnika ZHP wyróżnieni zostali następujący drużynowi:
pwd. Magdalena Chłoń
pwd. Agata Krutow
pwd. Oliwia Sytnik
pwd. Arkadiusz Starzyński

Listami Pochwalnymi Komendanta Chorągwi wyróżnione zostały:
pwd. Julia Górna
pwd. Weronika Wachowicz

Listy Pochwalne Komendantki Hufca otrzymali:
pwd. Katarzyna Kaczorowska
sam. Angelika Balcerzak
HO Michał Dąbrowski
HO Kamil Fijałkowski
sam. Wiktoria Frącewicz

Zaszczytny tytuł Architekta Dziecięcych Marzeń otrzymała
pwd. Małgorzata Górna

Aby uśmiech towarzyszył wszystkim podczas harcerskiej wędrówki każdy z uczestników spotkania otrzymał własny :)

Podczas zajęć integracyjnych prowadzonych przez dh. Bartosza Rygulskiego mieliśmy okazję sprawdzić jak dobrze znamy siebie nawzajem.

Później przyszedł czas na naszą niespodziankę!
W spotkaniu uczestniczyli goście z Hufca Zielona Góra ZHP - dh. Dorota Król i dh. Dominik Król wraz ze swoimi przesympatycznymi córeczkami Hanią i Alą.

Przybyli do nas na spotkanie, aby Druhna Dorotka mogła podzielić się z nami pasją jaką jest tworzenie kartek. Opowiedziała, jak zaczęła się jej przygoda z tworzeniem tych pięknych podarunków. Historia ta związana była z niczym innym, tylko z Dniem Myśli Braterskiej. Chęć zrobienia czegoś pięknego w ZHP przerodziła się w pasję, a z pasji stała się sposobem na życie.

Pod czujnym okiem Druhny Dorotki powstały nasze własne harcerskie arcydzieła!

Dziękujemy wszystkim za spotkanie w prawdziwie braterskiej atmosferze. Druhowi Bartoszowi Rygulskiemu za zaangażowanie w organizację i realizację przedsięwzięcia a Druhnie Dorotce za poświęcony nam czas i zbudowanie przekonania, że harcerskie rękodzieło też może być dziełem sztuki!

Relację z Dnia Myśli Braterskiej znajdziecie też na stronie Kartisticzki

Podziękowania kierujemy również do
Pani Sylwii Adamczyk - Sołtys Rudna
 za nieodpłatne użyczenie sali na nasze spotkanie.

Więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ