wtorek, 21 lutego 2017

Harcerskie Ferie

W przedsięwzięciach zrealizowanych w tym roku podczas Harcerskiej Akcji Zimowej udział wzięło przeszło 180 zuchów, harcerzy i wędrowników.

Drugi tydzień ferii rozpoczął się od warsztatów wodniackich pn.: „Z wiatrem lub  pod wiatr”, które zostały zrealizowane w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowej Soli. Udział w nich wzięło 24 harcerzy. Uczestniczyli oni m.in. w nauce piosenek żeglarskich, węzłów żeglarskich, zajęciach plastycznych oraz mieli okazję pozyskać podstawową wiedzę dotyczącą spadochroniarstwa. 
Zajęcia zrealizowane zostały z inicjatywy phm. Adama Marcinkowskiego i pwd. Małgorzaty Górnej. W ich realizację zaangażowani byli: pwd. Julia Górna, pwd. Radosław Marcinkowski, dh. Liliana Górna, dh. Filip Bortnowski.Więcej zdjęć z Warsztatów znajdziecie TUTAJ

Wtorek natomiast był świętem zuchów, które dzięki życzliwości dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego, bawiły się podczas Balu Zucha.

Koordynacją prac związanych z realizacją balu zajęła się pwd. Weronika Wachowicz. Realizację wsparła kadra zuchowa naszego hufca.


Więcej zdjęć wspaniałych księżniczek, super bohaterów i inny ciekawych postaci znajdziecie TUTAJ

Środa była dniem wyjazdu do Głogowa. Pod opieką pwd. Krystyny Klepackiej i pwd. Magdaleny Chłoń 17 harcerzy starszych i wędrowników przekroczyła granice... naszego województwa.

Na miejscu zwiedzili Muzeum Archeologiczno-Historyczne, a następnie wraz z przesympatycznym przewodnikiem wyruszyli na zwiedzanie miasta. Mieli okazję m.in. zobaczyć Głogów z wieży na Kolegiacie.
Uwieńczeniem wycieczki była wizyta na Lodowisku


Podsumowując...

W tegorocznej Harcerskiej Akcji Zimowej wzięło udział 182 członków naszego Hufca. 
W realizację wszystkich działań zaangażowało się 17 instruktorów i drużynowych.
To dzięki Waszej służbie dzieciaki miały wspaniałe zimowe przygody! :)