środa, 28 lutego 2018

Przygoda na STS „Pogoria” – „W grudniu po południu 2017”

Ulęgając urokowi morskich opowieści o przygodzie na „Pogorii” niektórzy z nas odważyli się popłynąć w taki rejs… W grudniu 2017 roku jako załoganci II i IV wachty wypłynęliśmy STS „POGORIĄ” z San Remo we Włoszech w tygodniowy rejs morski pod nazwą: „W grudniu po południu…”, którego kapitanem był Mariusz „Pipson” Skrzypczak. 

Dość szybko trzeba było dostosować się do żeglarskiego rytmu życia, który wyznaczały 4-godzinne wachty… W wolnych chwilach można było poznać odwiedzane porty: Porto i Ajjacio na Korsyce, Nicea we Francji oraz Genua we Włoszech, gdzie zakończyliśmy tę niezapomnianą morską przygodę. 
Z nowosolskiego hufca nie było nas wielu, w rejsie brali udział harcerze i instruktorzy z: KI "Kaper”, 7 DH „Fregata” oraz 9 DHNS „Drużyna Pierścienia”. Dla dh. Weroniki Walkowiak i phm. Adama Marcinkowskiego było to kolejne morskie doświadczenie, natomiast dla pwd. Małgorzaty Górnej oraz dh. Lilii Górnej  zupełnie nowe przeżycie.

                                                                                                                  
Zdjęcia z Rejsu Pogorią

phm. Adam Marcinkowski