środa, 23 stycznia 2019

Warsztaty Wodniackie „Hej,ho śmiało steruj…” HAZ 2019


Ferie mijają nam aktywnie i pracowicie. Nawet w zimowej aurze młodzi wodniacy nie próżnują... 

W środę 16 stycznia w Bytomiu Odrzańskim na Warsztatach Wodniackich 2019 pn. „Hej,ho śmiało steruj…” doskonaliliśmy umiejętności manualne, zgłębiając japońską sztukę origami - składaliśmy papierowe statki i samoloty. Przeprowadziliśmy konkurencje, aby wyłonić zwycięzcę, któremu najlepiej wiał wiatr w żagle i pod skrzydła.  


Wcieliliśmy się także w piratów podczas regat rynnowych katamaranów, które pływały tak szybko, jak mocno udało się zawodnikom dmuchać w żagle! Regaty te wzbudziły wiele emocji sportowych. 


Oprócz zawodów „żeglarskich” i „lotniczych” odbyły się gry i zabawy, podczas których bawiliśmy się w szeryfów, gorące krzesła i wiele innych. Pożegnaliśmy uśmiechniętych młodych wodniaków słodkim poczęstunkiem ciesząc się z aktywnie spędzonego czasu podczas ferii zimowych.Dziękuję uczestnikom za zainteresowanie, naszym instruktorom: dh.Orianie i dh.Radkowi za profesjonalne przeprowadzenie zajęć, a dh.Łukaszowi i dh. Mateuszowi za aktywną pomoc w organizacji.

Przewodnicząca
Kręgu Instruktorskiego „KAPER”

phm. Marcelina Kazimierczak