wtorek, 30 kwietnia 2019

NOCOWISKO KU PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH” 2019


W dniach z 22-23 marca po raz kolejny, zostało zorganizowane harcerskie nocowisko patriotyczne, które miało na celu upamiętnienie bohaterów walczących o suwerenność Polski po II wojnie światowej.  
W działania włączyli się harcerze z 9 DH NS Drużyny Pierścienia, 7 DSH Fregata, 20 DSH Tajfun i 2 DH Łowcy Przygód. Nocowisko obfitowało w wiele atrakcji które opracowały i koordynowały druhny Lila Górna, Julia Górna, Weronika Walkowiak, Gosia Górna oraz pani Beata Maćkowska która wspiera nas muzycznie na różnych imprezach. 

Spotkanie rozpoczęliśmy od apelu, który rozpoczął phm. Adam Marcinkowski. Następnie, na terenie SOSW została przeprowadzona gra mająca na celu utrwalenie wiedzy dotyczącej tematyki „Żołnierzy Niezłomnych”, za której opracowanie odpowiedzialna była dh. Weronika. Po zachodzie słońca, przeszliśmy ulicami Nowej Soli, pod pomnik „Bohaterów Walk o Polskę” by złożyć wiązankę, odczytać apel opracowany przez phm. Marcelinę Kaźmierczak i wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne przy akompaniamencie gitar p. Beaty i dh. Lili. Następnym etapem nocowiska, było przejście na „Marinę” gdzie w blasku ogniska, pochodni i gwiazd mogliśmy dalej uczestniczyć w patriotycznym śpiewograniu oraz zjeść wspólny posiłek. Nocne spotkanie, było również okazją do złożenia przyrzeczeń harcerskich. Zwieńczeniem uroczystości, było oglądanie w śpiworach, na dużym ekranie filmów p.t.:” Historia Roja” oraz „ Wyklęty”. 

   Cieszę się, że harcerzom nie jest obojętna historia naszej Ojczyzny i tak aktywnie  włączyli się w zaproponowane działania. 
                                                                                                                              

                                                                                                    pwd. Małgorzata Górna