czwartek, 6 czerwca 2019

Dzień dziecka po wodniacku

1 czerwca w sobotnie przedpołudnie nad Zatoką Odry przy ul. Spacerowej w Bytomiu Odrzańskim zrealizowany został festyn z okazji Dnia Dziecka pn. ”Wodniacy – Dzieciom”. Tegoroczna edycja festynu zgromadziła liczną grupę zuchów i harcerzy z nowosolskiego hufca, m.in. 24 GZ „Tropiciele Zieleni”, 25 GZ „Mali Poszukiwacze”, 27 WGZ „Fregacięta”, 26 DH ”Poszukiwacze Zieleni”, 14 DSH „Młode Wilki”, 19 DH „Tornado”, 21 DSH „Tajfun”, 29 DH NS ”Róża Wiatrów” oraz dzieci i młodzież niezrzeszoną z Bytomia Odrzańskiego, co podkreślało integracyjny charakter tego wydarzenia. W sumie w festynie wzięło udział ponad 100 osób! 
Przedsięwzięcie zaczęło się zgodnie z ceremoniałem morskim. Podniesiono banderę na maszt przy dźwiękach dzwonu okrętowego. Przetransportowano jednostki pływające i bez pośpiechu każdy mógł skorzystać z licznych atrakcji na lądzie i wodzie. Można było spróbować swych umiejętności chodzenia na szczudłach, czy łowić rybki w dmuchanym baseniku, posterować modelem żaglowym klasy Footy przygotowanym przez Klub Modelarski Bytom Odrzański, wiosłować na canoe, pływać łodzią motorową po Odrze pod okiem doświadczonego sternika albo wziąć udział w Regatach Rynnowych, podczas których trzeba było dmuchać w żagiel by model dopłynął do mety! W tej konkurencji zwyciężyła dh. Amelia Karlińska, a tuż za nią druhny: Ania Niżnikowska, Karina Urban, Tola Wichman. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom napoje chłodzące, ciepłe przekąski w postaci pieczonej kiełbasy przy ognisku oraz słodki poczęstunek. Na zakończenie festynu rozdano pamiątkowe dyplomy uczestnictwa, medale oraz gadżety. 

Więcej zdjęć znajdziecie TUTAJZ wodniackim pozdrowieniem  AHOJ 
w imieniu Kręgu Instruktorskiego „KAPER” 
                                                                                                                         Adam Marcinkowski phm.