poniedziałek, 7 czerwca 2021

Festiwal Aktywności Wodnej

 W pogodną sobotę pełną słońca 5 czerwca br. w Nowej Soli na Kaczej Górce zrealizowane zostało przedsięwzięcie w ramach zadania publicznego pn."Festiwal Aktywności Wodnej" współfinansowanego przez Gminę Nowa Sól - Miasto. Pomysłodawcą był Harcerski Klub Wodny "FORT" działający przy Hufcu Nowa Sól ZHP.

W ciągu tych kilku godzin zaprezentowano różne formy aktywności związane z wodą, w tym: prezentacja działań nowosolskiej jednostki WOPR, pływanie na kajakach, kanu i żaglówce, mini-warsztaty modelarskie, pokazy modeli pływających, Regaty Rynnowe, a także gry i zabawy na lądzie.
W proponowanych formach aktywnego spędzania czasu wzięło udział blisko sto osób, w tym zuchy i harcerze z Hufca Nowa Sól ZHP. Ze środowiska harcerskiego szczególnie wyróżniali się podpopieczni phm. Katarzyny Śliwińskiej-Krowirandy tj. 5 Gromada Zuchowa "Rycerze Sumerki" oraz Próbna Drużyna Harcerska "Żem-Czu-Żina",
Organizatorzy zapewnili uczestnikom projektu napoje chłodzące, upominki oraz dyplomy pamiątkowe. Zwycięzcy regat otrzymali medale.
Za pomoc w realizacji i sprawną organizację techniczną szczególnie dziękujemy:
- p. Rafałowi - właścicielowi firmy "VARTECH" zajmującej się m.in. fotowoltaiką, montażem klimatyzatorów oraz pomp ciepła;
- p. Michałowi - doświadczonemu wodniakowi i jednocześnie instruktorowi żeglarstwa;
- p. Przemysławowi - instruktorowi żeglarstwa z bogatym doświadczeniem w pracy z młodzieżą;
- koledze Adrianowi z Klubu Modelarskiego Bytom Odrzański.
Wszystkim biorącym udział w tym przedsięwzięciu dziękujemy za aktywne uczestnictwo, wspólną zabawę i odpowiednie zachowanie się! Wasz uśmiech zadowolenia jest dla nas największą gratyfikacją.
Ogromne gratulację dla Harcerskiego Klubu Wodnego "FORT" za zaangażowanie i doskonale wykonaną pracę! Bardzo dziękujemy za świetną zabawę! 💙💦🛶⚜