środa, 21 maja 2014

Apel Maryjny

Drogie Druhny i drodzy Druhowie,
w najbliższą niedzielę chcieli byśmy jako kapelani zaprosić was wszystkich na wspólny harcerski Apel maryjny w zielonogórskiej kaplicy tzw. „Winnicy”.
Wszystkich chętnych do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy niedzielę, 25 maja na godz. 21.00. Chętnych z naszego hufca proszę o kontakt na adres mglawdel@gmail.com lub tel. 696-296-647. Więcej informacji na temat akcji znajdziecie poniżej.
ks. phm. Michał Gławdel


W tym roku przypada 700-lecie istnienia kapliczki poświęconej Matce Bożej na zielonogórskiej tzw. "Winnicy". Przy obiekcie tym powstała w latach powojennych jedna z największych zielonogórskich parafii, pw. Świętego Krzyża. Od czasu wybudowania kościoła kapliczka nie pełniła już zbyt intensywnie funkcji sakralnych i została nieco zapomniana, jednak w ostatnich latach stała się miejscem szczególnie bliskim rodzinie harcerskiej. To właśnie w tym miejscu upamiętniona została postać bł. Wincentego Frelichowskiego, patrona polskich harcerzy i zrodziła się inicjatywa wspólnych spotkań modlitewnych  harcerzy z obu działających w mieście Związków.
W roku bieżącym jedną z form upamiętnienia jubileuszu tego historycznego miejsca kultu, zaproponowaną przez ks. proboszcza Jana Pawlaka, jest odprawianie codziennie przez cały maj wieczornych apeli maryjnych o godz. 21.00. Serdecznie zapraszam drogich Seniorów, Instruktorów i całą brać harcerską do udziału w tej modlitwie, na miarę naszych możliwości czasowych i organizacyjnych. Prowadzenie tej modlitwy każdego dnia podejmuje inna organizacja, ruch czy grupa parafialna, zaś możliwość udziału jest swobodnie otwarta dla wszystkich. Odpowiadając na zaproszenie ks. proboszcza również my - harcerze będziemy chcieli włączyć się w przygotowanie i prowadzenie apelu jasnogórskiego, więc z góry zapraszam nasze środowiska do liczniejszego udziału.

Czuwaj!
ks. pwd. Paweł Bryk 
Kapelan Chorągwi Ziemi Lubuskiej ZHP