środa, 22 października 2014

Jesienny Spływ Odrą

W tym roku udało nam się po raz drugi zorganizować Jesienny Spływ Odrą na Zakończenie Sezonu 2014 w Stowarzyszeniu „WIR”. 


Tym razem w sobotni poranek 18 października spłynęło 5 jednostek (2 kanu i 3 kajaki) z Brzegu Głogowskiego do Bytomia Odrzańskiego. Oprócz członków Stowarzyszenia „WIR” w spływie udział wzięli harcerze-wodniacy Retmanatu Hufca ZHP Nowa Sól z 7 DSH ”FREGATA” i 12 HDW ”BRYG” (dh. Julia, dh. Radek, dh. Przemek, dh. Adam) oraz dh. Małgosia wraz z dh. Lilą i swoimi podopiecznymi z 9 DH ”Drużyna Pierścienia” (dh. Marcin i dh. Bartek). W sumie w spływie wzięło udział 13 osób.


Pogoda dopisała nam niesamowicie jak na tę porę roku, gdyż ani nie wiało, ani nie padało ;-) Wolnym tempem, bardzo rekreacyjnie płynęliśmy podziwiając dzikie piękno naszej rzeki i wysłuchując ciekawostek historycznych, którymi raczył nas jeden z członków Stowarzyszenia „WIR”- pasjonat historii. Gdy dotarliśmy do bytomskiego portu najpierw zajęliśmy się sprzętem pływającym, zabezpieczając i czyszcząc go. Następnie przeszliśmy na teren „WIR” , gdzie czekał na nas rozpalony grill… i tak przy pieczonej kiełbasce spędziliśmy resztę jakże miło rozpoczętego dnia, dzieląc się wrażeniami ze spływu i snując kolejne plany na przyszłość… 

Liczę, że następne spływy przyciągną jeszcze więcej harcerzy i naszych przyjaciół. Dziękuję raz jeszcze wszystkim osobom zaangażowanym w organizację techniczną spływu i naszej harcerskiej młodzieży za udział. 

Do zobaczenia na kolejnych wodniackich imprezach!
Retman Hufca ZHP Nowa Sól
Adam Marcinkowski phm.