czwartek, 13 listopada 2014

Święto Niepodległości

W ramach radosnego świętowania kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości harcerze nowosolskiego hufca włączyli się w miejskie obchody tejże uroczystości. 


Poczet sztandarowy wraz z liczną reprezentacją hufca wystąpił podczas mszy za ojczyznę w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli.


Po mszy świętej Komenda Hufca złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą 90 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Później wraz z mieszkańcami Nowej Soli odśpiewaliśmy Hymn Narodowy i stanęliśmy w bratnim kręgu. 

Bytomscy harcerze, jak co roku aktywnie włączyli się w obchody 11 listopada w swoim mieście.
Po porannym uczestnictwie we Mszy Świętej 12 HDW 'BRYG" wzięła udział w uroczystym marszu. Wodniacy złożyli kwiaty i zapalili zniczen pod patriotycznym obeliskiem, kamieniem upamiętniającym doktora Morasiewicza i dębem pamięci Jerzego Selwańskiego - Powałło. 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Włączyliśmy się również w akcję "Mamy Niepodległą!" wysyłając otrzymane kartki do władz miast oraz naszych przyjaciół.