niedziela, 1 marca 2015

Podsumowanie Harcerskiej Akcji Zimowej


Ferie za nami…Jak już wiadomo wszem i wobec w tym roku mieliśmy w okresie ferii mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Wszystko rozpoczęło się 16 lutego wyjazdem na Zimowisko do Zwierzyńca pod Międzychodem, ale o tym przeczytacie w poniższym artykule.
19 lutego, dla tych którzy zostali na miejscu czekały zajęcia na strzelnicy. Podczas warsztatów mogliśmy zapoznać się m.in. z budową i zasadą działania karabinka wz. 88 Tantal, poznać uroki wykonywania prostych ćwiczeń w maskach przeciw gazowych mp4 ‘’Buldog’, sprawdziliśmy naszą wiedzę z zakresu topografii oraz zapoznaliśmy się z działaniem radiostacji wojskowej RF-10 oraz podstawowymi zasadami korespondencji radiowej.

22 lutego - w tym jakże ważnym i wyjątkowym dla nas dniu - spotkaliśmy się na mszy św. w kościele p.w. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli. Na mszy św. w intencji naszego Hufca nie zabrakło przedstawicieli Komendy oraz różnych środowisk z naszego Hufca. Mszę św. celebrował ks phm. Michał Gławdel.


24 lutego odbyły się warsztaty wodniackie na statku Laguna, w których uczestnicy między innymi uczyli się węzłów i alfabetu morsa. Warsztaty poprowadzili wędrownicy i instruktorzy Retmanatu naszego Hufca.

  
25 luty na uczestników warsztatów „coś z niczego” czekała podróż do czterech wielkich stolic mody, gdzie mogli kreatywnie wykazać się swoimi umiejętnościami projektanckimi, rozbudzić swoją wyobraźnie, wykorzystać i przerobić wszelkiego rodzaju materiały w stroje a potem na wielkim pokazie mody zaprezentować swój wielki projektanci kunszt.

 

 

26 lutego czekała nas wyprawa do Zielonej Góry, gdzie wraz z Pingwinami z Madagaskaru spędziliśmy miło czas objadając się popcornem i pijąc cole. Następnie część z nas udała się na kręgielnie stoczyć często nierówną walkę z kulami a młodsi mogli wyładować swą energię na fantastycznej Sali Zabaw Arek.27 luty ostatnim dniem naszych feriowych atrakcji. Zorganizowane zostały warsztaty „pełne niespodzianek”, na których odbyła się gra terenowa. Na pierwszym punkcje, obok kościoła św. Antoniego mimo braku śniegu uczestnicy ulepili bałwana, rzucali się śnieżkami i wykonali kule śnieżne. Na placu Floriana czekało uczestników zadanie artystyczne - okazało się, że malowanie ustami wcale nie jest takie proste. W Parku Krasnala do wykonania było dziesięć zadań w tym słodka niespodzianka. To zadanie najbardziej ucieszyło zuchy :) Dalej trasa prowadziła przez kładkę na Harcerską Górkę, gdzie na uczestników czekał quiz dotyczący prawa zuchowego i harcerskiego oraz symboliki Krzyża Harcerskiego i Znaczka Zucha oraz zadanie polegające na wykonaniu pieczątki z ziemniaka. Przy pomniku Powodzianina czekało kolejne zadanie z pudełkami, które doprowadziło uczestników do Alei Gwiazd. Ostatnie punkty uczestnicy zdobyli grając w świetlicy hufcowej w bingo.   

Niejako na zakończenie ferii, w sobotę 28 lutego instruktorzy, wędrownicy i funkcyjni naszych drużyn wyruszyli w niecodzinną wędrówkę. Wzięli udział w krótkiej grze terenowej, podczas której m.in. odwiedzili groby byłych Komendantów naszego Hufca oraz miejsca związane z jego historią. Na zakończenie spotkaliśmy się przy blasku ogniska.
Wysłuchaliśmy gawędy hm. Krystyny Kamińskiej.

Wręczone zostały również wyróżnienia z okazji Dnia Myśli Braterskiej, gdyż to właśnie DMB było motywem przewodnim organizacji tego harcerskiego spotkania. 

Teraz czas na powrót do szkoły i innych obowiązków ….
I promocję Harcerskiej Akcji LETNIEJ :)