niedziela, 3 maja 2015


2 maja o godzinie 12:00 po raz siódmy harcerze z Hufca ZHP Nowa Sól zaprosili mieszkańców naszego powiatu na happening pn. "W górę serca biało – czerwone..." współfinansowany przez Urząd Miejski w Nowej Soli z okazji Dnia Flagi Narodowej. 


Akcja niezmiennie miała na celu wzmacnianie postaw patriotycznych, jak i budowania wspólnoty regionalnej przez aktywny wypoczynek jak i poszukiwanie własnej drogi do miłości do ojczyzny. Happening cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Można to było z łatwością zaobserwować w tym roku na pl. Wyzwolenia. Żywy kontakt z patriotycznymi aspektami tego święta nadają happeningowi niebywały charakter. Uczestnicy akcji zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi w tym roku specjalnie przez środowiska z różnych pionów wychowawczych. Zadaniami sprawnościowymi były wyścigi łodzi i wyścigi kapsli. Niebywałym wyzwaniem dla starszych był udział w quizie, który dotyczył naszego kraju oraz rozpoznawanie zdjęć przedstawiających sławne postacie. Rodzinnie można było zapoznać się z polskimi legendami. Dzieci mogły wykazać się kreatywnością podczas lepienia z plasteliny, przedstawiania legend obrazowo lub pantomimicznie. Dodatkowym akcentem akcji były biało – czerwone balony i ku uciesze wszystkich, malowanie barw narodowych na policzkach. 

Rozstrzygnięty został piąty konkurs fotograficzny „Z barwami narodowymi w tle…”. Zwyciężczynią konkursu okazała się Joanna Domagała. Gratulujemy !!!