czwartek, 30 kwietnia 2015

Wędrówka Wędrowników


W dniach 24-26 kwietnia nasz patrol wędrowniczy "Impeesa" wybrał się w podróż do stolicy naszego pięknego kraju – Warszawy. Mimo tego, że droga była długa w końcu udało nam się dotrzeć na miejsce. Gdy tylko się zakwaterowaliśmy od razu przebraliśmy się w mundury i udaliśmy się do Głównej Kwatery. Myślę, że każdy harcerz chciałby kiedyś zobaczyć to miejsce z bliska – nam się to udało.W drodze powrotnej spacerowaliśmy ulicami Warszawy i parkiem łazienkowskim. Uroki Warszawy wieczorem na prawdę potrafią zachwycić. Po powrocie zakończyliśmy dzień kuźnicą, w której mogliśmy wyrazić swoje zdanie na temat wędrownictwa. Następny dzień przyniósł o wiele więcej emocji, ponieważ rozpoczęliśmy go od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego. Niewątpliwie to miejsce jest wyjątkowe i zachwycające. Oglądając ekspozycje i pokonując kolejne metry w muzeum każdy z nas miał na twarzy wypisaną zadumę i podziw dla ludzi, których życie i historię mieliśmy szansę poznać. Z muzeum wyszliśmy na pewno z wieloma przemyśleniami i z o wiele większą świadomością i wiedzą o tamtych czasach. Każdy harcerz i każdy Polak powinien je odwiedzić. Jest to najlepsza forma poznania i przyswojenia historii o naszym kraju i ludziach w nim żyjących. Ślady Powstania Warszawskiego nie znajdowały się tylko w muzeum, ale także na wielu ulicach Warszawy w postaci tablic pamiątkowych czy pomnikach.


Symbol Polski Walczącej widnieje na wielu murach, budynkach, a nawet na samochodach i środkach transportu w postaci np naklejek. Kolejnym punktem naszej trasy był Pałac Kultury i Nauki, który jest znakiem rozpoznawczym naszej stolicy. Taras widokowy, a raczej widoki, które mogliśmy z niego oglądać zapierały dech w piersiach. Następnie lekko zmęczeni udaliśmy się do Złotych Tarasów na pyszny obiad. Pełni sił pospacerowaliśmy na Stare Miasto, na którym spędziliśmy wiele miłych chwil. Urok tego miejsca uwiecznialiśmy na wielu zdjęciach. Po tak spędzonym dniu wróciliśmy do miejsca zakwaterowania i wszyscy myśleliśmy, że zakończymy go świecowiskiem. Jednak po świecowisku czekała na nas wszystkich niespodzianka, ponieważ przy ognisku swoje przyrzeczenie harcerskie złożył dh Bartłomiej Skoczylas i dh Michał Dąbrowski. Po takich wrażeniach postanowiliśmy udać się na wieczorny spacer do skweru im. Olgi i Andrzeja Małkowskich. Tam także doświadczyliśmy wyjątkowej chwili, ponieważ pwd. Martyna Święcka oficjalnie przeczytała rozkaz Druhny Komendantki Hufca, w którym została utworzona próbna Drużyna Wędrownicza "Impeesa". Drużynowym został dh Maciej Dudziak. Nie obyło się oczywiście bez łez wzruszenia. Nasz wyjazd powoli dobiegał końca, ale uśmiechy na twarzach uczestników były obecne przez cały czas. Śmiało mogę stwierdzić, że wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu, a nie odbyłby się on gdyby nie organizatorka – dh. Oliwia Sytnik, której wszyscy ogromnie dziękujemy za kolejne wspaniałe wędrownicze wspomnienie.

                                   sam. Agata Krutow