niedziela, 10 stycznia 2016

Kurs pierwszej pomocy za nami


W dniach 9-10 stycznia 2016r odbył się Kurs Pierwszej Pomocy dla przewodników, czyli 16 godzin intensywnego przyswajania wiedzy oraz wykonywania ćwiczeń z zakresu pomocy przedmedycznej. 
Jak przystało na harcerzy wszystko odbywało się we wspaniałej atmosferze. Oprócz świetnej zabawy w harcerskim gronie, nie zabrakło stresu. Symulacje wymagały od nas szybkiej i przemyślanej reakcji. Mając do dyspozycji własne apteczki mieliśmy okazję wczuć się w rolę ratującego ludzkie zdrowie a nawet życie. Mimo, iż kurs trwał tylko jeden weekend to dzięki niemu, mieliśmy możliwość zdobycia wiedzy potrzebnej zarówno w życiu codziennym, jak i na naszej harcerskiej ścieżce. Pomogli nam w tym Instruktorzy z Inspektoratu Ratowniczego Chorągwi Ziemi Lubuskiej pwd. Agnieszka Tomala, hm. Grzegorz Bazydło, phm. Michał Paprotny (którzy wytrzymali z nami te 16 godzin - DZIĘKUJEMY!).
Wszyscy wróciliśmy do domów zmęczeni, szczęśliwi, ale przede wszystkim dumni, że ukończyliśmy kurs pozytywnie, tym samym świetnie dając sobie radę z nowym wyzwaniem. Cieszę się, że w naszym Hufcu mogło się odbyć coś takiego, za co serdecznie dziękuję. To była wspaniała przygoda i bardzo cieszę się, że mogłam w tym kursie uczestniczyć. Niech żałują ci, których nie było! Z całego serca polecam wszystkim przygodę z ratownictwem. Kto wie, może spotkamy się na Wędrowniczym Kursie Pierwszej Pomocy?


dh. Magdalena Chłoń
drużynowa 17 DH Wilcze Płomienie