czwartek, 12 maja 2016

Majowe "Cztery Żywioły"

Słoneczne majowe dni wyzwalają w nas energię do działania oraz  zachęcają do wspólnego spędzania czasu. Dlatego też, harcerze z 9 DH NS „Drużyna Pierścienia” w upalne sobotnie przedpołudnie (07.05.2016 r.) wyruszyli w kierunku  Bytomia Odrzańskiego, by  przeżyć przygodę na wodzie. 
            Bytomski port sprzyja rekreacji wodnej a teren Stowarzyszenia „WIR” daje poczucie ezpieczeństwa oraz możliwość piknikowania. Czas spędziliśmy bardzo aktywnie.  Niektórzy harcerze po raz pierwszy trzymali wiosła w dłoniach. Zorganizowaliśmy wyścigi zespołowe w łodziach canoe. Mieliśmy także możliwość oglądania na wodzie żaglowych modeli pływających, gdyż razem z nami pływali też bytomscy modelarze. 

Były zabawy i wspólne śpiewogranie, przy gitarowym akompaniamencie druhny Lili Górnej.  Mieliśmy okazję nauczyć się składania żagli dzięki Retmanowi Hufca - druhowi Adamowi, który był współinicjatorem naszego spotkania. Majową imprezę uwieńczyło wspólne biesiadowanie przy grillowanym posiłku. Czas spędzony na wodzie uważamy za bardzo udany… i już planujemy następne pływania na bytomskim akwenie J .

                                                                          


                     

           pwd. Małgorzata Górna