niedziela, 1 października 2017

Harcerski Start

W minioną sobotę - 30 września 2017 r. - 120 zuchów i harcerzy z Hufca Nowa Sól ZHP spotkało się w Lubiatowie, aby zainaugurować oficjalnie nowy rok harcerski. Dzięki zaangażowaniu pwd. Katarzyny Kaczorowskiej drużyny wzięły udział w grze terenowej, podczas której miały okazję wykazać się umiejętnościami związanymi z technikami marynistycznymi.
Phm. Adam Marcinkowski wraz z ekipą skiperów w osobach pwd. Michała Langa, Wirginii Fajfer, Kasi Słońskiej, Weroniki Walkowiak, Hani Bartkiewicz zadbali o to, aby każdy uczestnik Harcerskiego Startu miał okazję popływać żaglówką. Dla większości uczestników było to duże przeżycie. Wielu po raz pierwszy miało okazję pływać łodzią typu DZ, czy Trener. 


Był również czas na wspólny posiłek, własnoręcznie przygotowany na ognisku. 


Na zakończenie odbył się apel prowadzony przez pwd. Bartosza Rygulskiego, podczas którego wręczono środowiskom wyprawki na nowy rok oraz upominki za udział w Harcerskim Starcie. 


Dokonano również zmiany na funkcji zastępcy komendnanta hufca ds. programowych. W miejsce płęniącej do tej pory tę funkcję phm. Patrrycji Stor funkcję objęła pwd. Agata Krutow.

Więcej zdjęć od pwd. Arkadiusz Starzyński ZDJĘCIA
Zamieszczone w notce zdjęcia są autorstwa phm. Joanny Czyżak