czwartek, 19 kwietnia 2018

Ruszyła harcerska Wiosna na sportowo!

W niedzielę 15 kwietni 2018 r. odbył się hufcowy Turniej św. Jerzego, który zainaugurował realizację zadania pn. Wiosna na sportowo współfinansowanego przez Gminę Nowa Sól Miasto.

Przeszło 100 zuchów i harcerzy wzięła udział w zmaganiach sportowych opartych na fabule rycerskiej.
Święty Jerzy jest patronem wędrowników, jak również skautów na całym świecie. Przy organizacji turnieju odnieśliśmy się do wartości rycerskich, w kontekście rywalizacji wg zasad fair play. Turniej obejmował konkurencje sportowe zarówno indywidualne, jak i zespołowe. Każda grupa dobrana została tak, aby były w niej zarówno zuchy, jak i harcerze.

Uczestnicy doskonale poradzili sobie z postawionymi przed nimi zadaniami. Na koniec zwycięzcy otrzymali nagrody, a każdy uczestnik Turnieju będzie dumnie nosił na mundurze symboliczny miecz.
Za realizację turnieju odpowiedzialna była drużynowa 26 DH Poszukiwacze Zieleni im. św. Jerzego - dh. Stanisława Karlińska.