niedziela, 26 maja 2024

II Rajd Harcerski "Adelajda" oraz JOTT 2024

Weekend 10-12 maja był dla naszych środowisk niezwykle aktywny. W Siedlisku odbyła się II edycja Rajdu Harcerskiego "Adelajda" organizowanego przez środowisko 5 DH "Żem-Czu-Żina". Rajd rozpoczął się od koncertu p. Marty Śliwy, zorganizowanego we współpracy z Biblioteką Publiczną w Siedlisku. Podczas rajdu harcerze zmierzyli się z zadaniami sprawnościowymi, a także specjalistycznymi takimi jak pierwsza pomoc. Zachęcamy do zajrzenia do 5 DH "Żem-Czu-Żina" po więcej szczegółów - https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid021cxviuSyTjhnbFjb7jZ2aVYNvVxLEqypUP5zrQCGi53bnxZBmvC3cj4UTk8yJBPBl&id=100072176556910

W sobotę do uczestników rajdu dołączyli harcerze uczestniczący w JOTT 2024, którzy wyruszyli w trasę z Nowej Soli do Siedliska. Patrole miały okazję lepiej poznać otaczającą nas przyrodę oraz rozwinąć swoje umiejętności terenoznawstwa. JOTT zakończył się w Siedlisku wspólnym kręgiem z harcerzami, którzy w tym czasie brali udział w rajdzie.