poniedziałek, 3 czerwca 2024

Festiwal Aktywności Wodnej 2024

W sobotę 1 czerwca realizowaliśmy przedsięwzięcie w ramach zadania publicznego „Festiwal Aktywności Wodnej 2024”, współfinansowanego przez Gminę Nowa Sól-Miasto.

Była to już czwarta edycja, ale po raz pierwszy z przyczyn od nas niezależnych zmuszeni zostaliśmy do zmiany miejsca realizacji, gdyż zamiast na Kaczej Górce festiwal odbył się na terenie przystani kajakowej. Pogoda i frekwencja dopisała nam nadzwyczajnie 🎉

Uczestnicy festiwalu w ramach promocji aktywności wodnej mogli popływać kajakami 🛶, sterować modelami pływającymi 🛥, wziąć udział w regatach rynnowych ⛵️, nauczyć się węzłów żeglarskich 🪢, zrobić samodzielnie makramy 🧶, łowić rybki w baseniku czy po prostu skorzystać z różnych form zabaw ruchowych. Ci, którzy zaliczyli kilka zadań otrzymali upominki , a za udział w regatach rynnowych pamiątkowe dyplomy i medale. 🏆🥇

Największą nagrodą dla organizatorów było zainteresowanie naszym festiwalem i zadowolone buzie dzieci. 👏

Nieocenionym wsparciem w realizacji zadania była pomoc MOSiR Nowa Sól, wodniaków i skipperów z Bytomia Odrzańskiego oraz komendy hufca. 💙

Mocno dziękujemy także druhowi Adamowi Marcinkowskiemu i druhnie Joannie Czyżak za organizację i czuwanie nad całością wydarzenia. 💚

Autorami zdjęć są: Bogusław Kleban oraz Mateusz Stachowiak.