poniedziałek, 10 marca 2014

Kampania SYNÓW PUŁKU

                          Kim byli Synowie Pułku?

Czy potrafisz jednym zdaniem odpowiedzieć na powyższe pytanie, jeśli "nie", Twoi harcerze najprawdopodobniej także "nie", dlatego powstał pomysł abyśmy wszyscy zapoznali się z historia patrona Hufca ZHP w Nowej Soli i wzięli udział w kampanii jaką proponujemy:Propozycja programowa dotyczy powyższego zagadnienia, na celu niesie zapoznanie harcerzy i zuchów z działalnością Synów Pułku, wdrażanie do pracy indywidualnej, jak i pracy w małych grupach, a także pobudzenie kreatywnej strony każdej drużyny i gromady. Akcja ma na celu ukazanie w jaki sposób w historii działała młodzież - nie chcemy pogadanek, wykładów czy czytania książek. Chcemy zachęcić was do aktywnej pracy i pragniemy zobaczyć efekty waszych wysiłków, w postaci HASEŁ, OKRZYKÓW, GRAFIK.

Synowie Pułku to opowieść o odwadze, męstwie, patriotyzmie i potrzebie szybkiego dorastania pozostawienia zabawek na rzecz służby w czasie wojny. Pokażcie swoim harcerzom i zuchom, że historia nie jest nudna i wciąż żyje, a przekonacie się ile pomysłów drzemie w ich głowach. 

Co możecie zyskać?

  • materiały potrzebne do przeprowadzenia zajęć 
  • każdy uczestnik kampanii może zdobyć ZNAK SYNÓW PUŁKU
  • nagrody dla najlepszych za przeprowadzone przez Was działania
  • WIEDZĘ dotyczącą patrona Hufca Nowa Sól Synów Pułku                    ETAPY KAMPANII


ETAP I     17.03. - 30.03. 2014 r.

Przeprowadzenie zbiórki metodą warsztatową dotyczące Synów Pułku. (materiały otrzymacie drogą elektroniczną) Do 31 marca przesłanie do hufca konspektu zajęć z I etapu.

ETAP II   31.03. - 13.04. 2014 r.

Wyodrębnione w drużynie małe grupy realizują zadanie PRZYGOTOWANIA PLANSZY EDUKACYJNEJ dotyczącej Synów Pułku (zadanie między zbiórkowe). Najlepsza plansza wybrana przez Was a zbiórce, będzie Waszą wizytówką na podsumowanie kampanii  do 02 maja 2014 r. dostarczona do Komendy Hufca.

ETAP III  14.04 - 20.04. 2014 r.

Każdy z Waszych podopiecznych na zbiórkę przygotuje HASŁO, OKRZYK, GRAFIKĘ  które mógłby być dewizą Synów Pułku. Hasła spisane na kartkach dostarczycie do 02 maja 2014 r. do komendy Hufca, znajdą się one w "Historycznym Zakątku".

ETAP IV  21.04. - 02. 05. 2014 r.

Przygotujcie GRĘ PLANSZOWĄ - która będzie umożliwiała graczom poznanie jak największej liczby faktów dotyczącej Synów Pułku. Dostarczenie gry wraz z instrukcją do 02 maja 2014 r. do Komendy Hufca.  

ETAP V  02. 05. 2014 r.

FINAŁ - ozdobą "Historycznego Zakątka" będzie wszystko co uda Wam się stworzyć zorganizowanego w czasie DNIA FLAGI. Uczestnicy przedsięwzięcia będą mogli obejrzeć przygotowane przez Was Plansze Edukacyjne, przeczytać Hasła, zagrać w Gry. Komenda Hufca zdecyduje, kto utrzyma ZNAK SYNÓW PUŁKU oraz która drużyna zasłużyła na wyróżnienie pod względem aktywności i kreatywnego włączenia się w akcję. 


                                                                                                         Z pozdrowieniami
                                                                                            Komenda Hufca Nowa Sól ZHP
                                                                                                                   CZUWAJ!