czwartek, 12 listopada 2015

11 listopada

Harcerze Hufca Nowa Sól ZHP czynnie włączyli się w obchody rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Poza okolicznościowymi zbiórkami drużyny włączyły się w działania organizowane w ich środowiskach lokalnych.
W Nowej Soli reprezentanci 25 GZ Mali Poszukiwacze oraz 26 DH Poszukiwacze Zielni wzięli udział w mszy św. w intencji Ojczyzny odprawionej w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika. Po mszy św. złożyli symboliczne biało-czerwone kwiaty pod pamiątkową tablicą.

Poczet sztandarowy Hufca wziął udział w uroczystej mszy św. odprawionej w kościele p.w. św. Michał inaugurującej miejskie obchody Święta Niepodległości. Następnie liczna reprezentacja Hufca wzięła udział w miejskich uroczystościach połączonych z poświęceniem pomnika Bohaterów Walk o Polskę, którego budowę wsparliśmy poprzez włączenie się w zbiórkę pieniędzy przeznaczonych na budowę pomnika.Zuchy i harcerze z Otynia włączyły się w uroczystości w swojej miejscowości, które rozpoczęła się pod pomnikiem Kombatantów Ziemi Otyńskiej, gdzie punktualnie o godzinie 10.00 dyrektor szkoły p. Wiesław Krukowski przywitał wszystkich zgromadzonych. Wśród upamiętniających tę rocznicę znaleźli się m.in. Wójt Gminy Otyń -  Barbara Wróblewska, przedstawiciele Rady Gminy wraz z Przewodniczącą Anetą Smolicz, Sołtys – Agnieszka Skrocka, przedstawiciele GCK, Poczty Sztandarowe Zespołu Szkół w Niedoradzu, Zespołu Szkół w Otyniu i Ochotniczej Straży Pożarnej . Harcerzy reprezentowały 2 DH Łowcy Przygód, 6 GZ Bajkowe Bractwo oraz hm. Zbigniew Tatarzyński
Po złożeniu wiązanek i zniczy, pani Wójt podziękowała harcerzom za przejęcie patronatu nad pomnikiem i zaprosiła zgromadzonych na słodki poczęstunek do Urzędu Gminy.