poniedziałek, 21 marca 2016

Nasi wędrownicy na Rajdzie Wielka Ucieczka w Żaganiu

W miniony weekend patrol w składzie:
- pwd. Arkadiusz Starzyński
- dh. Maria Filipiak
- dh. Liliana Górna
- dh. Filip Bortonowski
- dh. Bartek Maćkowiak
wziął udział w Rajdzie Wielka Ucieczka w Żaganiu.


Oto relacja napisana przez pwd. Arkadiusz Starzyńskiego - inicjatora powstania ww. patrolu.

Weekend był pełny przygód począwszy od tego, że do Żagania pojechałem rowerem. Przynajmniej byłem na apelu czego nie można powiedzieć o reszcie patrolu mimo, że jechali autem ;) 
Po apelu trzeba było uciec z obozu, z tym, że najpierw zostaliśmy związani razem - jak jeńcy. Było kilka zadań do wykonania, za każde wykonane zadanie mogliśmy odwiązać jedną osobę. Po wykonaniu zadań ruszyliśmy z bagażem w stronę dworca PKP. Nie obyło się bez czołgania z całym ekwipunkiem przez tunel. Po drodze pewny pan ostrzegał nas w języku angielskim przed patrolem niemieckim, który niebawem się pojawił. Po sprawdzeniu "fałszywych" dokumentów mogliśmy pójść dalej. Przechodząc przez dworzec minęliśmy kolejny patrol, jednak gdy usłyszeli, że rozmawiamy po polsku, zatrzymali nas. Kto nie pamiętał danych ze swoich dokumentów został odprowadzony "pod ścianę". Po chwili stresu i obawy "co z nami zrobią", uciekliśmy gdy coś odwróciło uwagę jednego z Niemców. Poszliśmy dalej, kolejne zadanie i przed północą weszliśmy do bazy...