sobota, 10 września 2016

Wodniackie Wakacje

Tegoroczne wakacje wodniaków z nowosolskiego hufca zaczęły się od obozów żeglarskich w Zbąszyniu, gdzie instruktorzy z 7 DSH „FREGATA” (pwd. Radosław Marcinkowski, dh. Przemek Marcinkowski, dh. Filip Bortnowski) szkolili kolejnych adeptów żeglarstwa i przygotowywali ich do egzaminu na patent żeglarza jachtowego. Wśród uczestników także byli harcerze z „FREGATY”: dh.Weronika, dh.Natalia, dh.Maciek. Ponadto nasi wodniacy wzięli udział w „pływaniu na czymkolwiek” na zbąszyńskim jeziorze.
Sierpień zainaugurował spływ kajakowy z Głogowa do Bytomia Odrzańskiego (22 km),w kolejnym tygodniu spływ kajakowy z Nowej Soli do Bobrownik (15km), w którym oprócz 7 DSH ”FREGATA”  brali udział harcerze z 12 HDW „BRYG”. Oba spływy realizowane były w ramach projektu „Na wodzie ku przygodzie!- współfinansowanego przez Zarząd Województwa Lubuskiego Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.Ostatnie dni sierpnia to udział phm. Adama Marcinkowskiego w XIV Harcerskim Kursie Spadochronowym w Aeroklubie Kieleckim na lotnisku w Masłowie. Po zajęciach teoretycznych i praktycznych na ziemi przyszedł czas na skoki z 1300 m, które można uznać za udane.

Jak widać lipiec i sierpień obfitował w ciekawe harcerskie wydarzenia nie tylko na lądzie, wodzie, ale i w powietrzu. Zobaczymy czym zaskoczą nas kolejne wakacje?


Autor: phm. Adam Marcinkowski