środa, 29 sierpnia 2018

Niepodległa ma 100 lat!

W piątek 24 sierpnia 2018 r. harcerze wzięli udział w patriotycznym spływie kajakowym z Nowej Soli do Bobrownik poprzedzonym zwiedzaniem Muzeum Miejskiego w Nowej Soli oraz spacerem historycznym po mieście. Działania te realizowane są w ramach Lubuskich Niepodległościowych Inicjatyw Młodzieżowych dofinansowanych przez Województwo Lubuskie.
  

Ubrani na biało-czerwono pokonali trasę wiodącą do celu. Nie bez powodu na miejsce docelowe spływu wybrana została przystań w Bobrownikach. Na miejscu bowiem zrealizowane zostało ognisko, podczas którego pan Krzysztof Gąsior, w imieniu Pani Burmistrz Barbary Wróblewskiej, opowiedział uczestnikom ciekawostki historyczne dotyczące Gminy Otyń oraz procesu odzyskiwania przez Otyń praw miejskich.


Więcej zdjęć z przedsięwzięcia znajdziecie tutaj:
 
Przed nami jeszcze: gra dla harcerzy i mieszkańców miasta z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz Festiwal Piosenki "Muzyka łączy pokolenia".